KONFERENCJA ZFP W LUSŁAWICACH 7-8 PAŹDZIERNIKA 2018

Dyrektorzy instytucji zrzeszonych w ZFP spotkali się z dr Arturem Szklenerem, dyrektorem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, by wspólnie obradować nad nowelizacją Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Dr Daniel Cichy, dyrektor PWM, przedstawił założenia programu Rok Stanisława Moniuszki 2019 oraz inne propozycje współpracy PWM z filharmoniami i orkiestrami. Peter Grimshaw z australijskiej firmy NCODA przedstawił aplikację pozwalająca na używanie nut orkiestrowych na tabletach. Równolegle odbyło się szkolenie dla głównych księgowych instytucji przynależących do ZFP na temat podatku VAT w instytucjach kultury. Do grona członków Zrzeszenia Filharmonii Polskich przyjęto orkiestrę Sinfonia Iuventus.